Jakie gatunki drewna stosuje się do produkcji podłóg?

Drewno krajowe

Najczęściej podłogi drewniane układa się z desek dębu, buku, brzozy, grabu i jesionu. Spośród innych gatunków drewna krajowego używane są również: świerki, jodły, sosny, modrzewie, a nawet klon, orzech, wiąz i czereśnie. Podłogi drewniane z reguły stosuje się w sypialniach, pokojach, salonach, biurach, halach sportowych.

Ze względu na odporność na niszczenie i wilgoć takie gatunki jak modrzew lub dąb nadają się również do podłóg na korytarzach i schodach oraz w łazienkach i kuchniach.

Drewno egzotyczne

Coraz częściej do wykonywania podłóg drewnianych stosuje się też drewno egzotyczne. Najpopularniejsze gatunki to orzech kanadyjski, wenge,cherry, tali, badi, jatobe, padouk, doussie, iroko, kempas, merbau, tek itd. Drewno egzotyczne oferuje niepowtarzalne walory kolorystyczne i interesujące układy słoi. Ponadto jest twarde, odporne na ścieranie, odkształcanie i wilgoć. Istnieją też materiały podłogowe wyciszające i antyalergiczne sprawdzające się w sypialniach oraz pokojach dziecięcych np. wykładziny korkowe. Każdorazowy wybór gatunku drewna na podłogę warto skonsultować z profesjonalistą, który zna specyfikę i technologię olejowania, lakierowania i konserwacji. Zapraszamy!

^Do góry strony